Jak przygotować się do wspinaczki na Szrenicę razem z dziećmi?

Szrenica to piękny szczyt górski położony w pobliżu granicy z Czechami. Można go znaleźć w zachodnich Karkonoszach. Jest to spektakularny punkt widokowy, z którego można podziwiać najwyższe pasma Sudetów, a także inne tereny. Panorama obejmuje Góry Izerskie (Jeleniogórska Val, Jizera Mountains), Góry Izerskie (czeska część Karkonoszy) oraz Jeleniogórską Vall. Jeśli wybierasz się na szlak na Szrenicę z dziećmi, to jak się tam dostać? Jest to trudny szlak. Jakie są najważniejsze punkty do zapamiętania?

Wycieczka górska z dziećmi - jak zorganizować?

Widok ze szczytu Szrenicy zapiera dech w piersiach, mimo że nie jest zbyt trudny dla bardziej doświadczonych alpinistów. Radość sprawia również wejście na szczyt. W masywie znajduje się wiele imponujących formacji skalnych, które wyróżniają masyw, niektóre o unikalnych nazwach.

Rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich dzieci podczas pokonywania szlaku na Szrenicę. Istnieje wiele sposobów na zdobycie tego górskiego szlaku. Można się tam dostać na wiele sposobów, ale jest też sposób bezpieczny, łatwy i przyjemny - przejazd kolejką linową. Jeśli dzieci się zmęczą albo będą marudzić, zawsze można skorzystać z wyciągu na Szrenicę z dzieckiem. Jeśli planujesz wycieczkę w góry, możesz skrócić trasę. Plac zabaw na Hali Szrenickiej to kolejny atut. To popularne miejsce dla małych turystów. Dzieci interesuje wiele innych rzeczy na trasie, takich jak duże skały i wodospady.

Bezpieczne wejście na Szrenicę dla dzieci

Na Śnieżkę, drugi najpopularniejszy szczyt Karkonoszy, można dostać się na wiele sposobów. Natomiast wyciągiem na Szrenicę również można dostać się ze Szklarskiej Poręby. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób dotarcia. Można też dojść czerwonym szlakiem do Wodospadu Kamieńczyka. Do Szklarskiej Poręby można też dojść drogą utwardzoną. Po dotarciu do niej można kontynuować wędrówkę na Śnieżne Kotły.

W niektórych miejscach czerwony szlak pokonuje bardzo trudny teren. Można zabrać dzieci, ale muszą mieć dobre buty i ubranie. Wycieczkę można rozpocząć na stacji kolejowej lub w Kruczych Skałach. Zmotoryzowane rodziny mogą podjechać na parking Kamieńczyka Wasserfall. Po pokonaniu kilkuset metrów dołączą do trasy.

Warto zwrócić uwagę na ścieżkę edukacyjną szlak na Szrenicę ze szklarskiej poręby. Wycieczka w góry jest nie tylko przyjemna, ale niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak nauka poprzez zabawę. Punktem wyjścia jest Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Szlak turystyczny na Szrenicę łączy się ze szlakiem biegnącym za Wysokim Mostem.

Atrakcyjny szlak przez góry - Szrenica

Czerwony szlak na Szrenicę może być trudniejszy niż spacer Doliną Chochołowską czy Kościeliską. Mogą to zauważyć turyści zbliżając się do wodospadu Kamieńczyka. Obok niego znajduje się schronisko Kochanówka. Jeśli planujemy wejść na Szrenicę razem z dzieckiem, warto przejść za budynek. Stamtąd można pięknie zobaczyć Góry Izerskie.

Pierwszy odcinek trasy składa się z kamieni, które w czasie deszczu mogą sprawić, że będzie ślisko. Warto włożyć dobre buty! Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym. Zimowe rodziny powinny zabrać ze sobą raki, które pomogą im zmierzyć się z górskim szlakiem. Nawet jeśli celem jest tylko dotarcie do wodospadu, sprzęt ułatwi poruszanie się po oblodzonym terenie. Szlak na Szrenicę prowadzi dalej przez polany, las świerkowy i wzdłuż strumieni. Do Hali Szrenickiej docieramy po niespełna 2,5 km. Tutaj dostępny jest plac zabaw, a dla dzieci przygotowano niewielki teren. Ponieważ podjazd na Szrenicę zajmuje około pół godziny ze względu na to, że jest jeden kilometr podjazdu. Mimo że droga jest stroma, to jest szeroka i zadbana z kostką brukową.

Górskie wędrówki są ekscytującą przygodą. Nie dziwi jednak fakt, że wędrówki z dziećmi różnią się od wędrówek samotnych. Do wspinaczki na Szrenicę z dziećmi należy się odpowiednio przygotować. Należy pamiętać o kilku zasadach, które zapewnią wspaniały czas spędzony z rodziną w pięknym otoczeniu.

Kategorie: LEŚNY DWÓR, OKOLICA, Szczyty,