Karpacz: Park linowy Tarzan

Jeśli planujesz urlop z dziećmi, koniecznie weź pod uwagę wycieczką na polskie Karkonosze. Już po kilku godzinach będziesz zdziwiony, a zarazem zachwycony ofertą turystyczną tego regionu. Karkonosze to jeden z ciekawszych kierunków przez cały rok – zawsze się tu coś dzieje. Wiosną i latem mnóstwo festiwali muzycznych i imprez sportowych, a zimą okolica staje się zagłębiem dyscyplin sportowych. Dobrą bazą wypadową na Karkonosze jest miasto Karpacz, w którym można się zaszyć na kilka dni. Dzisiaj zaprosimy Was do Parku Linowego Tarzan – koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Miasto Karpacz
Karpacz to miasto położone u podnóża góry Śnieżki, cieszące się bogatą historią. Powstało ok. XII wieku, razem z pobliskim miastem Kowary – początkowo osiedlali się w nim poszukiwacze złota, a później ukrywali czescy ewangelicy. Karpacz na przełomie XIX i XX wieku był jednym z ważniejszych punktów na trasie pielgrzymek – znajdują się tu co najmniej dwie zabytkowe świątynie, kaplica św. Wawrzyńca na górze Śnieżce oraz sprowadzony przed wiekami kościółek Wang. Mówi się, że na początku XX wieku w Karpaczu było ponad tysiąc miejsc noclegowych dla wędrowców i pielgrzymów – a turyści uwielbiają te okolice do dnia dzisiejszego. Zresztą, władze Karpacza bardzo dbają o rozwój turystyki i przygotowali naprawdę świetną ofertę dla wszystkich gości. Wystarczy spojrzeć na oficjalną stronę miasta Karpacza, by się o tym przekonać. Nie zaniedbuje się tu żadnej grupy wiekowej – ani dzieci, ani seniorów. Dla dzieci przygotowano m. in. Muzeum Zabawek i Muzeum Lalki Adoptowanej, Park Bajek czy Interaktywną Wystawę Klocków LEGO. Natomiast dla seniorów przewiduje się świetne trasy spacerowe, baseny i ośrodki rehabilitacyjne. Pozostali goście mogą skorzystać z ogromnego Parku Linowego Tarzan, który na pewno dostarczy wiele pozytywnych wrażeń!

Park Linowy Tarzan
Park linowy w Karpaczu jest otwarty przez cały rok – ewentualne zmiany w godzinach otwarcia zawsze są podawane na oficjalnej stronie internetowej. Park linowy Tarzan powstał w 2009 roku i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością – oraz poszerza ofertę atrakcji! Obecnie oferuje trzy trasy o zabawnych nazwach. Pierwsza to „Spacer Tarzana”, podstawowa i dość łatwa do przebycia, przeznaczona dla początkujących, młodzieży i osób dorosłych. Druga, „Skok Tarzana” jest znacznie trudniejsza do przebycia, cieszy się sławą najtrudniejszej trasy w parku linowym w całej Polsce. Trzecia, „Baby Tarzan” została przygotowana dla najmłodszych gości parku. Ta trasa jest najbezpieczniejsza i zarazem najbardziej kolorowa. Obawiacie się kontuzji i ryzykownych sytuacji? Nas bezpieczeństwem wszystkich wspinaczy czuwa wykwalifikowana ekipa opiekunów. Nikt nie wejdzie na liny bez instruktarza. Park jest czynny codziennie od godziny 10.00, często organizowane są na jego terenie przeróżne wydarzenia okolicznościowe lub imprezy dla firm. Ponadto, odbywają się tutaj…lekcje wychowania fizycznego, wieczory kawalerskie i panieńskie, czy nawet ogniska z kiełbaskami. To wspaniała alternatywa do spędzenia dnia np. na górskim szlaku. Bilety nie należą do drogich (normalny to ok. 37 złotych), istnieje opcja przejścia całej trasy z instruktorem (ok. 65 złotych). Oczywiście na terenie parku i w okolicy można wybrać się na obiad z lokalnymi przekąskami, albo odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Park linowy Tarzan zbiera bardzo dobre opinie, więc jeśli planujecie wycieczkę w Karkonosze, koniecznie zarezerwujcie jeden dzień na tę atrkację. To jeden z lepszych parków linowych w calej Polsce.

 

Kategorie: ATRAKCJE , Dla dzieci,