Nowa forma zimowej rozrywki – rakiety śnieżne

Mieszkańcy gór dobrze wiedzą, że poruszanie się po głębokim śniegu może czasami sprawiać ogromne problemy. A ponieważ potrzeba jest matką wynalazku, stworzyli karple, które bywają często nazywane rakietami śnieżnymi lub śnieżnymi butami. Są one znane nie od dziś w różnych regionach świata, w których śnieg jest codziennością. Obecnie jednak pojawiła się nowa moda. Wędrówki na rakietach śnieżnych, jako forma rekreacji i wypoczynku w górach.

Co nam dają wędrówki na rakietach śnieżnych?
Taka forma trekkingu jest modna od kilku lat w zimowych kurortach Francji, Włoch, Niemiec i Austrii. W tych krajach spotkamy największą ilość wędrowców poruszających się na rakietach. Jest to najlepszy sposób na dotarcie do trudnodostępnych miejsc, które często oferują niezwykłe widoki. Podczas mocno wyczerpujących spacerów możemy chłonąć niezwykłą atmosferę gór i cieszyć się kontaktem z dziewiczą przyrodą. Bo rakiety mogą nas ponieść w miejsca, które nigdy jeszcze nie zetknęły się z cywilizacją. Jeżeli pragniemy spokoju, wyciszenia i prawdziwego relaksu, oto najlepsza opcja!

Mamy do dyspozycji specjalnie wytyczone zimowe szlaki, które powoli zaczynają opisywać przewodniki. Jesteśmy dzięki temu uniezależnieni od pełnych turystów tras narciarskich i wyciągów. Możemy poprzebywać sam na sam z górami i ze samymi sobą. Choć przyjemne są także wędrówki w grupach. Ten rodzaj sportu może być uprawiany wszędzie tam, gdzie jest wystarczająco dużo śniegu. Najlepsza pora to oczywiście zima, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć rakiety już od pierwszych opadów wczesną jesienią, które w górach zdarzają się przecież dosyć często. Również późną wiosną będziemy mieli zapewne niejedną okazję do trekkingu.

Największą zaletą takich spacerów jest konstrukcja rakiet, która zapobiega zapadaniu się w śnieg. Wędrówka nie jest, zatem bardzo męcząca, a my możemy podziwiać wspaniałe widoki i oddychać pełną piersią świeżym, górskim powietrzem.

Osoby, które nigdy nie próbowały tej formy trekkingu zapewne mają wątpliwości związane z brakiem umiejętności. Jednak bez obaw! Możemy wybrać spacery o dowolnym stopniu trudności. Jeżeli jesteśmy początkujący krótka przechadzka rozrusza nieco zastane kości. Na bardziej zaawansowanych czekają wielogodzinne wędrówki po górach. Rakiety mogą założyć zarówno dzieci, jak i dorośli w różnym wieku. Żadne przygotowanie nie jest potrzebne. Wymagane są jedynie odpowiednie buty turystyczne.

Karkonosze otwierają przed nami fantastyczne możliwości, jeśli chodzi o wędrowanie na rakietach. Śnieg w niektórych rejonach zalega naprawdę długo, a o istnieniu wspaniałych widoków nie trzeba chyba nikogo przekonywać.
 

Kategorie: ATRAKCJE , Dla dzieci,