Wycieczka do Karpacza z psem - nasze porady!

Nie dziwi fakt, że ludzie uważają za niedopuszczalne zapominanie o swoich pupilach podczas planowania wakacji. Zabranie zwierzaka na wakacje nie jest łatwą decyzją. Jest kilka rzeczy, o których trzeba pomyśleć, aby wakacje z psem w górach odbyły się bezproblemowo.  Zdecydowanie Karpacz z psem będzie dobrym pomysłem, która sprawi, że wyjazd z naszym pupilem będzie niezapomnianym wyjazdem. 

Wczasy z psem w górach  - o czym należy pamiętać?

Najważniejszą rzeczą jest wybór miejsca noclegowego, w którym zwierzak może być zakwaterowany jako gość. Gdy już znajdziemy idealne miejsce noclegowe, warto przyjrzeć się logistyce wyjazdu. Kodeks drogowy nie ma jeszcze jasnych i ścisłych przepisów dotyczących przewozu zwierząt domowych. Należy pamiętać, że wszystkim pasażerom należy zapewnić bezpieczeństwo. Należy zwrócić uwagę, że kupowane przez właścicieli samochodów maty, przeznaczone do przykrycia tylnego siedzenia i przymocowania do zagłówków, nie zapewniają nawet pozorów bezpieczeństwa. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest umożliwienie zwierzęciu pełnej swobody poruszania się wewnątrz pojazdu. Koty są w tej sytuacji szczególnie nieprzewidywalne, gdyż mają tendencję do wbiegania pod pedał hamulca. Takie zachowanie jest niebezpieczne i może być spowodowane chwilą nieuwagi. Pasy ograniczające lub klatki są najlepszym rozwiązaniem, choć nie idealnym, w przypadku transportu małych zwierząt. Dobrze jest, jadąc na wakacje z psem, mieć zawsze pod ręką książeczkę zdrowia. Warto zadbać o transporter, aby móc podróżować z psem komunikacją miejską, które może być pomocna, jeśli podczas urlopu trzeba udać się do weterynarza. Ważny jest również chip lub adresówka, ponieważ podczas urlopu łatwo stracić kontakt z psem, a zwierzę może mieć problem z odnalezieniem drogi do domu w nieznanym terenie. Takie rozwiązanie przyspieszy poszukiwania i pozwoli osobie, która zabierze zwierzę, szybciej skontaktować się z jego właścicielem. Nie powinniśmy zapominać o zabraniu kagańca i smyczy, nawet jeśli jesteśmy na wakacjach. Nie ma znaczenia, jak łagodny jest twój pies. Warto też zaznaczyć, że wiele miejsc nie przyjmie psów, które nie są odpowiednio wyposażone. 

Właściciele psów z doświadczeniem sugerują również, aby zabrać ze sobą miskę, ponieważ może się okazać, że nie wszędzie będziemy mogli z niej skorzystać. Właściciele psów zalecają również, aby zabrać psu coś co będzie przypominać mu o domu, na przykład ulubioną zabawkę. Nigdy nie wiadomo, jak szybko przystosują się do nowego środowiska. Do swojej apteczki powinieneś również spakować dodatkowe bandaże, a także inne akcesoria. Wybierając się w Karkonosze z psem, może się zdarzyć, że będziesz musiał sam opatrzyć psa na górskim szlaku, a urazy łap są częste. Niezbędny jest również zestaw do sprzątania, ponieważ nie jesteśmy jedynymi osobami w hotelu i na szlaku. Karma dla zwierząt jest ważna do spakowania, ponieważ nie wszystkie hotele pozwalają na zabranie swojego pupila.

Kategorie: ATRAKCJE ,