Najlepsze trasy narciarskie w Karpaczu

Karpacz jest uzdrowiskiem w powiecie jeleniogórskim, w województwie dolnośląskim. Należy do najważniejszych ośrodków narciarskich i ośrodków turystyki górskiej w Polsce. Znajduje się w Karkonoszach. Dzięki fantastycznej lokalizacji i zaletom środowiska, Karpacz jest doskonałym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym zarówno latem, jak i zimą. Na jego terenie znajduje się wiele stoków narciarskich i snowboardowych dla początkujących oraz dla średniozaawansowanych narciarzy. Jest szczególnie przyjazny dla rodzin z dziećmi. Z pewnością warto rozważyć go, planując zimowy wypoczynek. Jakie są najlepsze trasy narciarskie w Karpaczu?

Kompleks narciarski Śnieżka
Ogromny kompleks narciarski obejmujący sześć nartostrad, charakteryzujących się różnym poziomem trudności. Posiada zarówno trasy łatwe, jak i trudne. Na punkt startowy nartostrad dotrzemy korzystając z wyciągów narciarskich. Jest ich aż siedem. Trasy narciarskie w większości zostały usytuowane na zboczu góry Kopa, osiągającej wysokość 1350 m. n.p.m. Część z nich jest dośnieżana. Na zboczu góry Złotówka o wysokości 1252 m.n.p.m. znajdują się natomiast dwie nartostrady. Wyciągi dowożące turystów na stoki posiadają charakterystyczne nazwy: Zbyszek, Liczykrupa, Euro, Liczyrzepa, Jan, Grosik i Złotówka.

Trzy nartostrady Białego Jaru
Biały Jar oferuje nam dwie trasy średnio trudne oraz jedną łatwą. Trasa łatwa jest dłuższa. Ma 1100 m. długości. Trasy średnio trudne są krótsze. Jedna ma długość 600m., druga długość 800 m. Do obsługi tras wyznaczono wyciąg narciarski w postaci 6-osobowej kolei marki Doppelmayr. Posiada ona podgrzewane krzesełka chroniące turystów przed deszczem i śniegiem. Koleją można przewozić zarówno narty, jak i rowery oraz wózki inwalidzkie. Wyciąg został doskonale przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada między innymi specjalne podesty, a za sprawą wyprzęganych siedzisk wsiadanie i wysiadanie staje się zupełnie bezkolizyjne. Kolej może podróżować zarówno z dołu do góry, jak i z góry w dół. Przepustowość wyciągu jest dosyć duża i wynosi 1800 osób na godzinę.

Coś dla najmłodszych
Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa II posiada doskonałe przystosowany dla najmłodszych narciarzy sztucznie dośnieżany stok. Po zmroku jest on także oświetlany. Do idealny wybór zarówno dla dzieci, które podejmują swoje pierwsze próby jazdy na nartach, jak i dla tych, które posiadają już pewne umiejętności. Wyciąg ma długość 100 m., a różnica poziomów wynosi 30 m. Dla dzieci przeznaczone są także stoki: Maciuś, Michałek, Relaks oraz Łosiówka. Prawdziwym rajem dla najmłodszych jest też Wyciąg Orczykowy Saneczkowa Góra.

Kategorie: ATRAKCJE , Dla aktywnych,