Raj saneczkowy w Centrum Sportu i Rekreacji Kolorowa w Karpaczu

Które dziecko nie kocha jazdy na sankach? To jedna z najważniejszych zimowych atrakcji. Jednak w Karpaczu na sankach można pojeździć przez cały rok, nie tylko w zimie. Wystarczy odwiedzić Centrum Sportu i Rekreacji Kolorowa, które znajduje się w samym centrum tej pięknej górskiej miejscowości w Karkonoszach i skorzystać z jednego z całorocznych torów saneczkowych.

Rynna saneczkowa – moc zabawy przez cały rok
Oto rozrywka dla tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji. Jazda w letniej rynnie saneczkowej dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Mamy tutaj do czynienia z jednym z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce. Wiraż ponad 360 stopni nie pozwala na spokojną jazdę. Wiatr we włosach, podmuch świeżego, górskiego powietrza na twarzy, duża prędkość. Tak wygląda dobra zabawa! Tor jest całkowicie bezpieczny, odpowiednio oznakowany, a w nocy doświetlony sztucznym światłem. Długość toru wynosi 1430 m, natomiast sam zjazd to ponad kilometr. Na trasie zjazdu znajdują się dwa tunele. Ich łączna długość wynosi 24 m. Ponieważ prędkość osiągana przez sanki to około 35 km/h, dzieci muszą znajdować się tutaj pod opieką dorosłych.
Korzystając z toru można wykupić zarówno bilety jedno lub dwu przejazdowe, jak i karnety. Największy obejmuje aż 50 przejazdów i kosztuje 250 zł, ale biorąc pod uwagę cenę biletu jednoprzejazdowego (9 zł) wykupienie karnetu niekiedy bardzo się opłaca zwłaszcza, gdy chcemy trochę poszaleć.

Całoroczny tor saneczkowy Alpinie
Z tego toru również możemy korzystać o każdej porze roku. Został tak skonstruowany, aby umożliwić jazdę parami. Prędkość rozpędzonych sanek może wynieść 35 km/h. Aby przejazd był całkowicie bezpieczny sanki posiadają specjalne pasy bezpieczeństwa i wyposażone są w zaczepu mocujące je do torów. Tor ma długość 1040 m. , a zjazd obejmuje 11 pełnych wiraży. Ceny są dokładnie takie same, jak w przypadku rynny saneczkowej.

Dla miłośników nart
Kiedy znudzą nam się szaleństwa na sankach Ośrodek Kolorowa proponuje także stok narciarski dla zaprawionych w bojach narciarzy oraz mały stok przeznaczony do nauki jazdy na nartach. Dzięki tak kompleksowej ofercie można spędzić tutaj pełne atrakcji ferie zimowe lub odpocząć w trakcie jednego z zimowych weekendów. Największą zaletą jest możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu i obcowania z pięknymi widokami, których w Karpaczu i całych Karkonoszach nie brakuje. Warto wspomnieć, że infrastruktura turystyczna Karpacza jest doskonale rozwinięta, a miasto chętnie przyjmuje każdego turystę.

 

Kategorie: ATRAKCJE , Dla aktywnych,