Biały jar w Karpaczu - miejsce warte uwagi

Biały Jar to jedna z najpopularniejszych atrakcji Karpacza. Miejsce to jest obowiązkowym punktem podczas wizyty w Karkonoszach. Jego niesamowitego wyglądu nie da się przegapić. Śnieg jest tu najgłębszy, co utrudnia wędrówki zimą. Lawiny są powszechne w tym obszarze, więc bezpieczeństwo jest priorytetem. Karpacz Biały Jar odnosi się również do pobliskich atrakcji, które są bardziej dostępne przez cały rok. Dowiedz się więcej o Białym Jarze, położonym w Karkonoszach.

Gdzie znajduje się Biały Jar?

Biały Jar jest łatwo dostępny po przyjeździe do Karpacza. Miejscowi chętnie wskażą ci kierunek. Dolina znajduje się na północnych stokach Rowów pod Śnieżką i posiada wyznaczone szlaki (żółty i czarny). Do doliny można dotrzeć schodząc ze Śnieżki, a następnie mijając stację wyciągu. Z miasta można się tam dostać wspinając się na dolną stację Kopy w pobliżu bazy GOPR. Ten cud natury można również podziwiać ze Strzechy Akademickiej. Biały Jar Karpacz widoczny jest również ze szczytu wyciągu na Śnieżkę.

Stacja narciarska Biały Jar w Karpaczu

Zarówno narciarze, jak i turyści lubią Karkonosze. Nic więc dziwnego, że stacja narciarska w Karpaczu nosi nazwę Biały Jar. Stacja narciarska czynna jest przez cały rok, a latem oferuje wiele atrakcji. Zimą można szusować na trzech stokach o różnym stopniu trudności. Stoki mają długość 600, 800 i 1100 metrów. Na szczyt można dostać się ogrzewanym sześcioosobowym wyciągiem, z magicznym dywanem o długości 50 metrów dla dzieci. Dywan ten znajduje się w szkółce narciarskiej, a najmłodsze dzieci mogą uczyć się na nim podstaw. Jego konstrukcja jest zaletą, ponieważ chroni wyciąg przed wszelkimi warunkami pogodowymi. Stok narciarski Biały Jar to świetne miejsce dla każdego, kto lubi jeździć na nartach w profesjonalnym terenie.

Biały Jar - kolej linowa dostępna latem i zimą

Zimą kolej linowa jest idealna do transportu nart do Białego Jaru i rozgrzewki przed kolejnym zjazdem. Jest również bardzo przydatna latem. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba przetransportować rower lub wózek inwalidzki. Do dolnej stacji wyciągu Kopa można dojechać klimatyzowanymi kabinami, rozpoczynając podróż od ulicy Turystycznej. Każdy może cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem tego sposobu dostania się na Śnieżkę. Najbardziej odważni mogą również skorzystać z emocjonującej przejażdżki rowerowej.

Kategorie: ATRAKCJE ,