Jakie jeszcze atrakcje w Karpaczu dla dzieci?

Karkonosze to pasmo górskie o bogatej historii. Są pełne legend, tajemnic i są najwyższymi z Sudetów. Karpacz położony jest w samym sercu Karkonoszy. To wspaniałe miejsce na wakacje dla całej rodziny. Bez względu na pogodę, Wasze dzieci i Wy nigdy nie będziecie się nudzić. Interaktywne, edukacyjne to atrakcje dla dzieci w Karpaczu, dużo ruchu na świeżym powietrzu i mnóstwo zabaw dla dzieci, a wszystko to w otoczeniu pięknych gór. Dzieci będą miały wakacje jak z bajki. Będą cenić wspaniałe wspomnienia przez wiele lat.

Karpacz z dzieckiem - praktyczne wskazówki

Karpacz dla dzieci to wspaniała przygoda. To piękne górskie miasteczko położone jest u podnóża Śnieżki. Posiada pełną infrastrukturę turystyczną, w tym hotele, restauracje i szlaki turystyczne. Najbardziej znaczącymi miejscami w mieście są Kościółek Wang oraz Dziki Wodospad. Te atrakcje podobają się również dzieciom.

Kościół Wang, średniowieczny kościółek w Vang w Norwegii, został przeniesiony do Karpacza do 1842 roku. Jak to się stało, że ta budowla znalazła się w Karkonoszach. W XIX wieku kościół nie wystarczał już norweskiej społeczności wiejskiej. Aby zdobyć pieniądze na nowy kościół, Norwegowie sprzedali stary kościół. Konstrukcja została rozebrana i umieszczona na statku. Następnie przewieziono ją do Szczecina i Berlina, by w końcu dotrzeć do Karpacza. Tu ją zmontowano (co było trudne, bo wiele części zaginęło lub nie nadawało się do użytku). Kościółek stoi teraz dumnie u stóp Śnieżki.

Dziki Wodospad to kolejna obowiązkowa atrakcja w Karpaczu. Jest to zapora na rzece Łomnicy. Powstała w latach 1910-1915 i jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Karpaczu. Jest to świetne miejsce na zabranie rodziny na jednodniową wycieczkę.

Karpacz oferuje atrakcje dla dzieci

Jest wiele ofert, które stanowią atrakcją dla dzieci w Karpaczu. Oto kilka propozycji, które pozwolą, że dzieci na pewno nie będą się nudziły podczas wyjazdu. Można także wybrać się na stoki dla dzieci w Karpaczu. Niektóre dzieci uwielbiają jeździć na nartach i będzie to dla nich idealna forma aktywnego spędzania czasu.

Prosta wędrówka po górach

Zabranie dzieci na wycieczkę w góry, zwłaszcza małych, wydaje się męczące. Wcale nie musi być to takie trudne. Górskie spacery z dziećmi mogą nauczyć wytrwałości, szacunku do przyrody i życiowej pasji. Ważne jest, aby wszystko zaplanować tak, aby dzieci nie traciły energii i nie nudziły się. Należy też być przygotowanym na wszelkie niespodziewane sytuacje. Należy zabrać ze sobą odpowiednie buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz środek do dezynfekcji rąk. Przyda się również woda, przekąski i apteczka. Mimo że na dole jest ciepło, to na górze może być wietrznie, więc upewnij się, że masz czapkę lub inną ochronę przed wiatrem. Możesz również rozważyć kolejkę na Śnieżkę w Karpaczu, czyli najwyższy szczyt Karkonoszy.

Park Bajek

Cała rodzina może cieszyć się bajkową krainą inspirowaną Królową Śniegu, Calineczką i Śpiącą Królewną. Można odwiedzić chatkę Baby Jagi, by z ławeczki posłuchać bajek - to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni.

Można też wspiąć się na miniaturową Śnieżkę, by dotrzeć na szczyt, poszukać skarbu Ducha Gór w ciemnym tunelu i zjechać pontonem w dół. Są tu także gry wodne, trampolina, proca i plac zabaw. Park bajek w Karpaczu to idealne miejsce dla dzieci.

Muzeum zabawek

Muzeum powstało na bazie kolekcji Henryk Tomaszewski, wybitny artysta, twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy, zebrał zabawki z całego świata. W jej skład wchodzą: Misie Uszatki, kolorowe matryoshki i lalki w strojach ludowych. Jest też kukiełkowa inscenizacja kolacji chanukowej. Niektóre z eksponatów pochodzą z odległych zakątków globu. Taka atrakcja dla dzieci zimą w Karpaczu to idealny pomysł na spędzenie czasu.

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego

To najlepszy przykład na to, że z klocków Lego można zbudować niemal wszystko. Największe wrażenie robi znajdujący się na tym terenie interaktywny model, mierzący sześć metrów długości. Można tu również zobaczyć chatkę Baby Jagi, Międzynarodową Stację Kosmiczną, miasto Harry'ego Pottera i wiele innych konstrukcji z klocków Lego.

Park Wodny Tropikana

Park Wodny Tropikana w Karpaczu ma coś dla każdego. Dla rodziców jest tu jacuzzi, dla dzieci brodzik, piaskownica (cały rok), kaskada wodna, zjeżdżalnie i basen rekreacyjny. Karpacz dla dzieci ma wiele niespodzianek, dlatego warto wybrać się tam ponownie.

Lodowisko czynne cały rok

Jazda na łyżwach w upalne letnie dni? Karpacz ma taką możliwość! Do pokrycia powierzchni lodowiska wykorzystywany jest sztuczny lód. Sztuczny lód w praktyce sprawdza się równie dobrze jak lód naturalny. Nie jest też ani zimny, ani wilgotny, przez co mniej grozi wypadkami. Na lodowisku znajduje się 600m2 powierzchni do jazdy na łyżwach. Lodowisko w Karpaczu jest udekorowane muzyką i kolorowym oświetleniem, co tworzy relaksującą atmosferę. Jest to świetne miejsce do nauki jazdy na łyżwach. Taka atrakcja dla dzieci w Karpaczu z pewnością będzie idealnym pomysłem, żeby spędzić czas z rodziną. 

Kategorie: ATRAKCJE , Dla dzieci,