Niedwiedzia góra w Karkonoszach, czyli dlaczego warto wejśc na Medwiedin

Medwedin (1.235 m n.p.m.) leży w czeskiej części Karkonoszy. Jest to popularny cel podróży. Atrakcją Szpindlerowego Młyna jest cała góra. Medwedin to doskonały punkt wypadowy do wycieczek w Karkonosze. Jest to również doskonałe miejsce do zatrzymania się lub jako cel podróży. Witamy w Medwedinie, z którego można podziwiać widok na Karkonosze. Medwedin ma coś dla każdego!

Medwedin dominuje nad Szpindlerowym Młynem i doliną Łaby. Medwedin pełni różne funkcje w zależności od tego, kto znajduje się na szczycie. Często jest punktem początkowym lub końcowym dla turystów wędrujących po okolicy.

Przestrzeń jest głównym atutem tego miejsca. Krajobraz pokrył prawie cały szczyt, ale każdy może znaleźć miejsce do siedzenia. W przytulnej restauracji można skosztować czeskiej kuchni. Wiele osób preferuje relaks w hamakach lub pikniki na trawie. Jest to relaksujące miejsce z pięknymi widokami i swobodną atmosferą.

Na górze jest wiele do zrobienia dla młodych turystów. Duży plac zabaw znajduje się poniżej restauracji. Warto zwrócić uwagę na oryginalny napis-instalację z nazwą szczytu, gdzie dzieci mogą sprawdzić swoją zręczność. Medwedin oferuje również świetny punkt widokowy. Panorama jest nadal imponująca bez wieży lub platformy. Szczyt góry oferuje panoramiczny widok, który obejmuje Dolinę Białej Łaby i Kozi Grzbiet.

Dostępność tego miejsca jest głównym czynnikiem jego popularności. Szpindlerowy Młyn posiada wyciąg, który zabierze Cię na szczyt. Dostępny jest szlak pieszy i rowerowy. W odległości 3 km od Medwedin inaczej nazywanego niedwiedźią górą, w pobliżu schroniska Vrbata, znajduje się przystanek autobusowy.

Medwiedin - informacje praktyczne

Na górnym poziomie znajduje się mała restauracja z tarasem, toalety i sklep z pamiątkami. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej, odnośnie aktualnych cen i godzin otawrcia. Na stokach Horni Misecky znajduje się duży parking, z którego można dostać się na szczyt czerwonym szlakiem. Stoki w Medwedin to niewielki teren narciarski z kilkoma trasami i wyciągami.